Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

Akú farbu si vybrať?

Ak neviete, akú farbu zvoliť alebo s čím ju najlepšie skombinovať, poradíme vám…

Ak potrebujete s farbami poradiť, prečítajte si príslušnú farbu nižšie. Ak si nie ste napriek tomu istí, kontaktujte nás, radi Vám poradíme. Ak sa snažíte farbu presne zladiť s nejakou farbou už použitou v interiéri, pošlite nám vzorku alebo aspoň fotografiu, pokúsime sa Vám vybrať najviac podobnú z nášho vzorkovníka. Vzorkovník je orientačný. Monitor počítača či mobilu môže značne skresľovať a niektoré odtiene môžu vo vzorkovníku vyzerať inak, než v skutočnosti. Snažili sme sa tu preto popísať jednotlivé odtiene a odporúčania, s čím ich kombinovať či akej kombinácii sa radšej vyvarovať. Prosíme, venujte výberu farieb vopred pozornosť, po výrobe boxov vám už nebudeme môcť vyhovieť, pokiaľ nebudete s farbou spokojní. Po dohovore môžeme poslať aj vzorku zvolených odtieňov.

1. Pastelovo ružová (púdrová) Jemná, decentná a elegantná farba, ktorá v súčasnosti patrí medzi najobľúbenejšie a najčastejšie používanú farbu. Vďaka svojej decentnosti a neutralite, bude najskôr ladiť takmer so všetkými ružovými doplnkami, ktoré v izbičke už máte. Hodí sa k bielemu či šedému nábytku, ale aj k väčšine dekorov dreva. Je to odtieň ružovej, ktorú určite nič nepokazíte a jednoducho v interiéri všetko doladíte. Táto farba znamená nehu, krehkosť, citlivosť, jemnosť. Je to farba kolekcie kvety a motýliky, mačičky, medvedíky, zajace, … nájdete ju vo väčšine kolekcií. Ak si prajete kombinovať ju so sýtejším odtieňom, voľte odtieň č.2 či č.3, pretože vychádzajú z rovnakej farby. Často je kombinovaná aj s farbou “mint” či modrými a šedými odtieňmi – v spoločnej izbičke pre dievčatko a chlapca.

2. + 3. Pastelovo ružová stredná a tmavá – sýtejší a výraznejší odtieň pastelovo ružovej farby. Farba č.2 je o dva tóny sýtejšia, než ružová č.1 a ružová č.3 je o dva tóny tmavšia, než ružová č.2 Tieto dve farby sú už výrazné, avšak veľmi pekné. Krásne sú skombinované, napr. v jednom regáli na boxoch, všetky odtiene tejto farby, teda č.1+2+3. Ak chcete jemnejší kontrast, voľte farbu č.1+č.2 a vynechajte č.3 Naopak pre výraznú a sýtu farbu, zvoľte č.3. Tieto dva odtiene sú veľmi zaujímavé s tmavo šedou farbou (č.13), vytvárajú krásnu kombináciu. Ale tiež sú krásne s bielou alebo svetlo šedou.

4. + 5. Ružová “vintage” – staroružová, farba veľmi decentná a obľúbená. Ako už vo svetlejšom či tmavšom odtieni, pôsobí veľmi elegantne, ladí skvele so šedou aj s krémovou. Hodí k baldachýnom, kovovým postieľkam, k semišovým poťahom kresielok, apod. Krásna je k pivonkám, k ružiam a kvetinovým motívom. V našich kolekciách je to preto napr. farba pivoniek. Znamená lásku, zrelosť, múdrosť, stálosť citov, pocit bezpečia a útechy. Preferujú ju väčšie slečny, mamičky, babičky… Aj pre malé deti je však vhodná.

6. Purpurová – Čiže fialová zmiešaná s magentou, teda odtieň čučoriedkovej šťavy. Je energeticky najmocnejšia zo všetkých farieb a bezpochyby tiež jednou z najkrajších farieb. Farba, ktorú ocenia nielen dievčatká, ale aj už väčšie slečny a mamičky či babičky. V našich kolekciách je to dominantná farba magnólií a spolu s kráľovskou ružovou magnóliových víl. Prekrásne kombinácie vytvára tieňovaním s bielou a svetlo ružovou. Najviac ladí s bielou, prípadne s princeznovsky ružovou (najmä v tmavšom odtieni). Silný zdroj energie vo všetkých zmysloch. Liečenie, obnova síl, regenerácia, životodarná energia. Vnímanie vyššieho zmyslu života, rozvíja schopnosti.

7. Svetloružová princeznovská – Nežná, čistá a elegantná, avšak (najmä proti odtieňu ružová č.1) špecifická farba, o trochu výraznejšia. Tak by sa dala zhrnúť táto svetloružová farba. Oproti pastelovej je výraznejšia a jasnejšia. Možno ju kombinovať ale napríklad aj s pastelovou fialovou svetlou č.27 (tá sa k pastelovo fialovej hodí viac, než pastelová č. 1). V kombinácii so svetlo šedými č. 14 a č. 15, či s bielou farbou, ju ocenia mamičky, ktoré majú radi všetko na svojom mieste, pretože táto kombinácia pôsobí dojmom jednoduchosti, usporiadanosti a čistoty. Inak tento odtieň tiež znamená lásku, nehu, ale aj krehkosť, citlivosť. V našich kolekciách je to napr. dominantná farba šedých a mourovatých mačičiek či motýlích víl. Môže byť súčasťou ako svetlo, tak tmavšieho šedého nábytku.

8. Princeznovská ružová, sýta – Tiež nazývaná “kráľovskou farbou”. Jedna z farieb kvetov. V prírode ju môžeme vidieť na vzácnejších odrodách ľalií či kríkov magnólií. Je to zosvetlená purpurová farba, odtieň je teda nádychom ružovo-fialový. Väčšina dievčatiek, ktoré dostali možnosť si vybrať, volí túto farbu. Znamená lásku, emócie, dobrosrdečnosť, láskyplnosť, eleganciu, vďačnosť a energiu smerovanú do správnych činností. Je považovaná za jednu z najmocnejších farieb. Veľmi pekné odtiene vytvára s purpurovou a bielou (magnóliové víly). Kombinovať ju môžete s bielou, striebornou, svetlo aj tmavo šedou, svetlo ružovou, zlatou, krémovou. Na našich kolekciách je to dominantná farba kolekcie ružovej princeznej (reálne maľovanej kolekcie) a kvetov magnólií či zámockých ruží. Farba, ktorú môžete zvoliť každému dievčatku, ktoré má rada ružovú, rovnako tak ako väčšej slečne či mamičke.

10. Ružovo-purpurová – staroružová v tmavšom tóne, alebo purpurová s ružovou v jednom? Každý túto farbu vidíme a vnímame inak. V skutočnosti je však veľmi krásna, decentná, elegantná, prinášajúca pokoj. Hodí sa do moderných interiérov a úplne dokonalý súlad tvorí s bielou farbou a bielym nábytkom. Znamená tiež zrelosť, múdrosť, harmóniu. Hodí sa k témam, ako sú napr. kvety. Najkrajšia je v kombinácii s bielou farbou, s ktorou pôsobí veľmi vznešene a elegantne. Pristane aj izbičkám s baldachýny, bielymi kovovými postieľkami či izbám pre väčšie slečny. Na prianie Vám ju môžeme skombinovať so svetlejším odtieňom tejto farby (zatiaľ nenájdete vo vzorkovníku, ale na prianie ju máme k dispozícii a môžeme poslať vzorku).

11. Biela – “biela, biela, biela – komu by sa nepáčila…” – najuniverzálnejšia farba celého farebného spektra. Kombinovať ju môžete skutočne s každým odtieňom. Významovo znamená nielen čistotu, jasnosť, neutrálnosť, ladnosť, vznešenosť a eleganciu, ale vo veľkej ploche môže na deti pôsobiť aj svojimi negatívnymi účinkami – chladne, citovým chladom, odstupom, izoláciou, lekársky… V kombinácii s farbami však vždy docielite eleganciu. So svetlejšími ružovými odtieňmi navyše aj nehu a lásku, krehkosť až citlivosť, s kráľovsky ružovou lásku, čisté emócie a city, dobrosrdečnosť, vrelosť, srdečnosť, s purpurovou navyše aj dokonalosť a eleganciu, silnú pozitívnu energiu pre život, zmysel pre vyššie ciele, . S fialovými odtieňmi túžbu po láske a vyššom zmysle života, po zmene, znamená eleganciu a noblesu. S modrú komunikatívnosť, čistotu, jasné línie a zmysel pre poriadok. S tmavšou modrou znamená myšlienky, rozum, premýšľanie. So svetlo zelenými farbami je symbolom nového života, nového smeru, jasného cieľa, rastu, zdroja. So smaragdovo zelenou a tmavšími lesnými zelenými tónmi poukazuje na dušu a túžbu po vyššom zmysle života. Značí aj uzdravenie, hlbokú energiu. S červenou svetský život, materiálno, rodinu, šport, pohyb. S oranžovou vnútro, vlastnosti, pocity, smer. So žltou ostrosť, pocity, nervový systém. So šedými farbami je biela symbolom času, polovice celku. Je to veľmi neutrálna, jednoduchá kombinácia, ktorá vynikne najmä vo farebných interiéroch a doplnkoch.

12. “Mint”, pastelovo mentolovo modrá, je to jedna z najobľúbenejších a najpoužívanejších farieb súčasných moderných interiérov. Doplnkov v odtieni “mint” je od výrobcov na trhu toľko, že sa od seba mnohokrát líšia – niekto má mint ako modrú, niekto ako zelenú… Tento náš odtieň “mint č.12”, je spíše pastelovo modrou . Ak chcete mint viac do modra, zvoľte radšej odtiene “lagúna” (č.52+53+54), ak chcete mint viac do zelena, teda do mentolu, voľte odtiene “mätová”, teda č.57+58. Je svetlá, vhodná do tmavších a malých miestností. Hodí sa ku svetlo šedej, tmavo šedej, bielej, ale aj ku svetlo pastelovo ružovej (č.). Vždy bude pôsobiť elegantne, decentne. Je to veľmi obľúbená a moderná, najmä s odtieňmi šedej a s bielou. Farba pokoja a pohody, upokojuje hyperaktívne deti, zároveň však podporuje kreativitu a tvorivosť, učenie sa, vývoj a poznávanie sveta. Znamená priestor, obzory, pokoj, ticho, harmóniu, vnútorný mier, sebavyjadrenie, hravosť. Zároveň čistotu, upratanie, minimalizmus.

13. Šedá grafitová – Obľúbený, tmavý odtieň šedej farby. Ladí perfektne so svetlo šedou č.14 a bielou. Nepokazíte nič v kombinácii snáď so všetkými odtieňmi ružovej, modrej, zelenej i žltej z nášho vzorkovníka. Je to skrátka neutrálna, tmavo šedá farba, ktorá vždy ako prvá upúta pozornosť, pretože je výrazná a dominantná. Je skvelým základom pre akúkoľvek farbu, pretože vedľa nej všetko perfektne vynikne. Často ju volia tínedžeri. ktorý používame najmä na hory, zvieracie srsti a kolesá dopravných prostriedkov. Častokrát sa objavuje na boxoch, menách, hviezdach… Veľmi pekná je na zasnežených horách, kde biely sneh krásne vynikne, pretože táto farba robí dekoráciu neprehliadnuteľnou. Pekne vyzerá aj na medveďoch, napr. na boxe vo svetlo ružovej či mint farbe. Je výrazná a preto vždy upúta na prvý pohľad. Medzi obľúbené kombinácie dekorácií a boxov patrí k tejto tmavo šedej farbe odtieň pastelovo ružová č.1 a č.2 pre dievčatá, pre chlapcov farba mint č.12, obláčikovo modrá č.16+17, modrošedá delfíni č.29+30, tyrkysová lagúna č. 51+52+53, pre dievčatá i pre chlapcov potom mätová č.57+58 či pastelovo žltá č.26.

14. Svetlosivá – Snáď najneutrálnejšie farba zo všetkých farieb. Ladiť ju môžete snáď so všetkými farbami zo vzorkovníka, je preto veľmi neutrálnym základom a vedľa nej vynikne každá iná farba. Je to jedna z najpoužívanejších farieb a väčšina šedých dekorácií na našom e-shope, je práve v tejto farbe. Ak ju chcete ladiť s ďalším odtieňom šedej, zvoľte ešte svetlejšiu šedú pastelovú (č.15), ktorá vychádza z rovnakého pigmentu farby č.14, len je veľmi svetlá. Alebo kombinujte s výraznou tmavo šedou (antracitovou) č.13. Významom táto svetlo šedá farba č.14 znamená základ, na ktorom niečo vznikne. Je svetlá, vytvára dojem čistoty, priestoru, vzdušnosti, neutrality, nevyhranenosti. Hodí sa ku všetkým štýlom a témam, ako k zvieratám, tak k postavám.

15. Šedá pastelová (veľmi svetlá)– Veľmi svetlá šedá farba, ktorú sme pridali ako ešte svetlejší odtieň našej “svetlo šedej” č.14. Spolu s ňou tvorí peknú, elegantnú kombináciu. Ladiť ju môžete snáď so všetkými farbami zo vzorkovníka, je preto veľmi neutrálnym základom a vedľa nej vynikne každá iná farba. Je svetlá, vytvára dojem čistoty, priestoru, vzdušnosti, neutrality, nevyhranenosti. Hodí sa ku všetkým štýlom a témam.

16. Obláčiková svetlá – modrá pastelová – svetlounká, veľmi obľúbená modrá farba, ktorá je veľmi jemná, elegantná, svetlá, v neutrálnom odtieni hodiacemu sa takmer ku všetkému. Často je používaná na obláčiky, hory, balóny, debničky na narodenie bábätiek, apod. Ak váhate, ktorý odtieň modrej zvoliť, aby sa ľahko zladil s ďalšími farbami v interiéri, zvoľte práve túto farbu. Je to najviac “neutrálna” modrá. Kombinujte ju s tmavším odtieňom tejto farby – s pastelovou modrou tmavšou (č.17), s bielou, svetlo či tmavo šedou. Ak chcete dve kontrastné modré farby, kombinovať ju môžete aj so sýtou tyrkysovou ľadovou (č.15), z ktorej síce tento odtieň nevychádza, ale ladí spolu.

17. Obláčiková tmavšia –tmavšia a výraznejšia odtieň obláčikovej farby č.16. Veľmi pekný a obľúbený odtieň modrej. Nájdete ju na našich dekoráciách často na balónoch a obláčikoch, pretože evokuje nebo a oblaky. Kombinujte ju so svetlejšou obláčikovou č.16, bielou, svetlo či tmavo šedou a dokonalý efekt bude zaručený!

18. Modrá tyrkysová (ľadová) – Dominantná, sýta farba, ktorá však nepôsobí nijako “revavo” a obzvlášť v kombinácii s bielou, svetlo či tmavo šedou, pôsobí dojmom čistoty, elegancie a jasných línií. Je to však farba, ktorá patrí medzi výrazné a rozžiari každú izbičku. V našich kolekciách dominuje kolekciu “Ľadové medvede”. Tyrkysová podporuje komunikatívnosť, sebavyjadrenie, tvorivosť, prejavenie sa, vyjadrovanie, a to v najsilnejšej forme. Pomáha hanblivým deťom, ktoré sa boja vyjadriť či hovoriť na verejnosti. Kreatívnym a umelecky nadaným deťom i dospelým, táto farba prináša inšpiráciu, nápady, talent a schopnosti (maľovanie, spev, vytváranie čohokoľvek…) Symbolizuje čistotu, pokoj, mier, bezpečie, slobodu, voľnosť, dôverčivosť, vnímavosť, vcítenie sa, empatia , nezávislosť, zbavenie sa tiaže. Vyjadruje diaľky, more, učí zmyslu pre poriadok a poriadok. Volia ju tí, ktorí majú radi spoločnosť, alebo naopak tí, ktorí sa potrebujú naučiť fungovať v kolektíve. Je jednou z najvhodnejších farieb pre deti (i dospelých), ktoré potrebujú pomôcť v sebavyjadrovaní a zbavení sa trémy a ostychu. Kombinovať ju môžete s bielou, s ktorou je jednoznačne najkrajšia. Ďalej so všetkými odtieňmi šedej.

19. + 20. Koralová farba – alebo Pantone farba roku 2019. Farba je niečo medzi červenou, oranžovou a ružovou. V sýtejšom odtieni je veľmi energická, živá, veselá. Povzbudzuje k činnosti ak aktivite, podporuje radosť zo života. Vo svetlejších odtieňoch pôsobí jemne, elegantne, pokojne, avšak stále v nej je viac energie ako vo svetlo ružovej. Farba sa skvele hodí do všetkých interiérov s prvkami a dekormi dreva. Je to akási “moderná forma” oranžovej, spojenie oranžovej a ružovej. Veľmi pekná je so zlatými akcentmi. Zaujímavou a modernou sa stáva aj v kombinácii s tmavo zelenou farbou “Jungle” či s odtieňom svetlo modrej farby hortenzie. Ladiť určite bude aj s vybranými odtieňmi hnedej farby, ale aj so šedou.

21. + 22. + 23. + 24. Modrá barva květů hortenzií – nádherná modrá barva s podtextem fialového tónu, avšak v takovém poměru, že stále zůstává modrou. Hodí se  pro holky i pro kluky. Nádherná je, pokud jsou použity alespoň tři ze čtyřech odstínů této barvy “stupňovaně”, například v chlapeckém pokojíčku na domečky (každý v jiný barvě) a jak již název napovídá, vytvoří tato barva překrásný dívčí pokojíček. Ladí s bílou, světle šedou, světlou korálovou, pastelově růžovou… Pokud vybíráte vhodný odstín modrého pokojíčku pro dívky, doporučujeme tuto barvu. Zajímavá je také s pastelově světle fialovou, ale i s jinými pastelovými, jemnými barvami.

25. Pastelovo broskyňovo/marhuľová – veľmi jemná a svetlá farba, odtieňom niečo medzi krémovou, ružovou a svetlo koralovou. Má akcent farby broskýň, avšak stále s podtextom oranžovej (akoby ružovkastá oranžová). Ladí s tmavo či svetlo šedou a s bielou.

26. Pastelovo žltá – jemný a svetlý odtieň žltej farby. Je možné kombinovať s ostatnými pastelovými farbami, od pastelovo broskyňovej až po odtiene pastelovo modrej či zelenej. Ladí so všetkými hnedými farbami, krásne vyzerá s tmavo šedou, ale aj so svetlo šedou a tmavšími modrými odtieňmi. Pozor na kombinovanie, táto pastelová farba vôbec neladí so slnečnou žltou č.32, dokonca sa k sebe vyložene nehodí.

27. + 28. Fialová pastelová – či už vo svetlejšom alebo tmavšom odtieni, skvele sa hodí do izbičiek s motívmi kvetov. Je to elegantná, decentná farba podporujúca pokoj a harmóniu. Kombinujte pastelovo fialovú svetlou č.27 s tmavším odtieňom č.28, s bielou alebo inými pastelovými farbami. Nekombinujte ju však s lialou či fialovou č.33+34, vôbec sa k sebe s touto pastelovo fialovou č.27+28 nehodí.

29. + 30. Modrošedá (delfínia) – jemná a decentná modrá, nazývaná niekedy aj “holubia modrá”, teda modrá s nádychom šedej. Veľmi moderná farba. Je vhodná pre chlapcov aj dievčatá každého veku. Ladí s bielou, svetlo aj tmavo šedou, ale aj s jemne ružovou. Ocenia ju aj tínedžeri. Môžete zvoliť aj túto farbu v sýtejšom tóne (č.30) – v súčasnosti populárny na izbičky v severskom nordic štýle. Skvele ladí so svetlo šedým a bielym nábytkom. Je to farba pokoja, mieru, myšlienok, rozumu i citu. Značí inteligenciu, mimozmyslovú “delfíniu” komunikáciu, intuíciu. Rady ju volia tiché deti a introverti, ktorým vyhovuje samota a akási izolácia od kolektívu. Na fyzickej úrovni stíšuje, upokojuje, ochladzuje, znižuje krvný tlak, tíši myseľ, nepokoj a chaos. Ak nechcete, aby u detí zosilňovala obľubu v samote a izolácii, dobré je doplniť ju veselými farbami, ako je ružová, oranžová, žltá a červená…

31. Modrá námornícka – tmavo modrá farba morskej hlbiny, obľúbená obzvlášť pri téme mora. Je to jeden z najtmavších modrých odtieňov zo vzorkovníka. Najčastejšie je táto farba používaná v kombinácii bielej a šedej. Rozzáži ju však červená, žltá a oranžová. Harmonicky pôsobí s modrošedou delfíňou (č.29-30). Nájdete ju napr. v kolekcii mora (realisticky maľované – je to farba oblečenia pirátov, námorníka a kapitána lode). Tiež na horách je zaujímavá, v kombinácii s tmavo a svetlo šedou. Znamená hĺbku, diaľky, myšlienky, vnútorný pokoj, rozum, inteligenciu, pamäť. Značí schopnosť pozorovania, veľkú duševnú silu, výkonnosť, intuíciu, vytrvalosť, schopnosť prepojiť zdanlivo neprepojiteľné a nesúvisiace do komplexného, ​​celistvého chápania. Pomáha v upokojení pocitu myšlienkového zmätku, dezorganizácie, potrebe riešiť náročné záležitosti, pozrie sa do hĺbky vecí, k jadru problémov. Ochladzuje, upokojuje, stíšuje. Často ju volia samotári, introverti, ľudia so zmyslom pre presný poriadok, poriadok, autoritu, premýšľanie.

32. Žltá slnečná – odtieň veselej, ostré a jasne žltej farby. Hodí sa na slnko, kvety a menšie plochy či detaily. Vo väčších plochách v interiéri lepšie pôsobí okrovo žltá alebo pastelovo žltá. Táto žltá však skvele vynikne v tmavých priestoroch a farbách a zaručene rozžiari každý priestor! Pekná je v kombinácii s tmavo grafitovo šedou, ale aj v kombinácii s tmavšou hnedou. Významovo farba znamená radosť zo života, optimizmus, nadšenie, humor, slnko, leto, emócie, vlastnosti a pocity. Tiež ambície, učenie, silnú vôľu, bystrosť, schopnosť rozlišovať a lepšie si pamätať. Priamosť, ostrosť, rozhodnosť. Zvyšuje pozornosť najmä pri únave. Zároveň tiež zvyšuje aktivitu, činnosti a čo nie je úplne žiaduce u hyperaktívnych roztržitých detí, ktoré potrebujú skôr upokojiť. Naopak povzbudia tiché, nevýrazné a smutné deti.

33. Fialová– Tento odtieň fialovej je fialovo-slivková, príjemného teplého, avšak výrazného a sýteho odtieňa. Obzvlášť vyniká a najelegantnejšie pôsobí s bielou, teda aj s bielym či svetlým nábytkom s textúrou dreva skôr neutrálnych odtieňov (bielený dub, ap.) Veľmi pekná je aj so svetlo lesnou zelenou, jedlovo či smaragdovo zelenou farbou. V našich kolekciách dominuje fialová na produktoch ľaliových víl. Ak chcete jemnejší odtieň, voľte pastelovo fialovú č.27-28. Táto fialová znamená veľkú energiu, úctu, lásku, pochopenie, skromnosť, pokoru, dobrú intuíciu, vyššie ciele a nezištné pomáhanie potrebným. Zároveň ale energiou fialovej je pravda, láska, dôvera, viera, silná vôľa, odhodlanie, tvorenie, dynamika. So svetlofialovou lilou vytvára dokonalú eleganciu, ktorú ocenia najmä dospievajúce slečny a dospelé ženy každého veku.

34. Lila – svetlo fialová, nežného, ​​príjemného odtieňa, môže byť súčasťou izbičky každého malého dievčatka, rovnako tak ako dospievajúce slečny. Farba je to v súčasnej dobe veľmi moderné. Pôsobí svetlo, čisto, elegantne. Významom je jej hlavná téma obetavosť, zmysel pre láskyplné pomáhanie ostatným. Dievčatká, ktoré majú túto farbu vo veľkej obľube, budú pravdepodobne smerovať k charite a všetkému, čo budú považovať za zmysluplné a užitočné. Lila značí aj veľkú intuíciu, úctu, pokoru, liečenie, schopnosti, citlivosť, vnímanie, oddanosť. Vynikne najmä s tmavšou fialovou či bielou. Harmonicky pôsobí aj so svetlou lesnou zelenou. Kontrastne a veľmi dobre pôsobí aj so smaragdovo či jedľovo zelenou. Lila je súčasťou našej kolekcie fialovej princeznej, kolekcie fialových ľalií a víl a sady “Love”, ktorá je obľúbená u tínedžerov a skoro dospelých slečien.

35. Zelená jablková – jedna z najveselejších detských farieb, zároveň ale “vyladený” odtieň, takže nepôsobí na rozdiel od iných “veselých zelených” príliš ostro. Je to veľmi pekná, hravá, pozitívne pôsobiaca farba, páči sa väčšine deťom, ktoré majú možnosť si odtieň zelenej vybrať. Tiež je veľmi dobre kombinovateľná s neutrálnymi farbami, ako je tmavo či svetlo šedá, odtiene hnedej a krémovej farby. Hodí sa ku všetkým prírodným odtieňom a dekorom dreva. Skvele preto ladia s nábytkmi v imitácii dreva as prírodnými štýlmi (nábytok z masívu). Znamená radosť, dobrú náladu, pozitívne myslenie, energiu, činnosť, rast, vznik niečoho nového. Tiež jeden z najsilnejších odtieňov pre podporu učenia, koncentrácie, sústredenia, zbystrenia mysle, rozhodovania, jasného smeru. Hoci stimuluje na sústredenie, pôsobí zároveň harmonicky, pokojne, takže je vhodná ako pre aktívne činnosti (hry cez deň), tak pre obdobie pokoja (spánok). Pre detské izby a vývoj detí (učenie, škola, rozvoj a vývoj osobnosti…) je to preto jednoznačne jedna z najvhodnejších farieb z celého farebného spektra.

36. Zelená lesná tmavá– ďalšia z krásnych zelených farieb prírody. Je to decentná farba, ktorá pôsobí prirodzene. Hodí sa ku všetkým prírodným štýlom bývania, nábytku z masívu a imitácii dreva. Najvhodnejšie je so všetkými odtieňmi hnedej, krémovej, svetlo šedej. Vhodná je preto na všetky témy typu les, jungle, dinosaury, apod. Vo svetlom odtieni je dominantná v našej kolekcii “Dinosaury”. Významovo je aj táto zelená farbou pokoja, súznenia s prírodou. Odporúčame kombinovať so svetlejším odtieňom tejto farby, čo je č.37 as hnedými, krémovými či šedými odtieňmi.

37. + 38. Zelená jungle– odtieňom pekná zelená, pripomínajúca prírodu. V tmavšom odtieni (č.38) sa hodí sa do štýlu lesa, pralesa aj jungle. Ideálne je preto pre interiéry s prírodnými materiálmi (nábytok z masívu či imitáciu drevín). Ladí s béžovou, s odtieňmi hnedej, krémovej, veľmi pekná je s odtieňmi koralovej. Farbu č.37 odporúčame kombinovať s odtieňom č.38. Významom je to farba prírody, pokoja, dôvery. Tiež podporuje koncentráciu, slobodu, priestor, pocit, že človek “môže slobodne dýchať”.

39. Okrovo žltá svetlá – svetlá horčicová svetlý odtieň horčicovo žltej farby č.40. Skvele sa hodí ku všetkým prírodným materiálom, dekorom a farbám. Zladíte ju ľahko od oranžovo-okrovej, oranžovej terakoty, cez všetky odtiene hnedej, krémovej a béžovej, až po lesné a olivovo zelené. Odporúčame kombinovať s odtieňom č. 40 (okrovo žltá horčicová).

40. Okrovo žltá – horčicová (“leví”) – tiež zvaná “púštna” či “Sahara”, ideálny odtieň hrejivo okrovo žltej farby, pôsobiaci v interiéri veselo, zároveň však decentne a prirodzene. V našich dekoráciách je to napr. farba leva. Skvele sa hodí ku všetkým prírodným materiálom, dekorom a farbám. Zladíte ju ľahko od oranžovo-okrovej, oranžovej terakoty, cez všetky odtiene hnedej, krémovej a béžovej, až po lesnej zelenej. Aj s odtieňmi “lagúna” nevyzerá zle. Významovo ide o veselú farbu, ktorej posolstvom je radosť, vnútorné naplnenie, zdravá sebadôvera, sebaistota, veľkorysosť, hrdosť, šľachetnosť, úspech. Tiež schopnosť rozlišovať, učiť sa, sústrediť sa. Pôsobí proti únave, zvyšuje pozornosť. Je symbolom leta, tepla, piesku.

41. Hnedá čokoládová – odtieň tmavo hnedej, prirodzeného odtieňa, je asi najtmavšou hnedou z nášho vzorkovníka. V našich kolekciách je to farba typická pre kolekciu “Medvede” – reálne maľované, je to farba medvedieho kožuchu. Odporúčame ju kombinovať s krémovou, všetkými odtieňmi zelenej, najmä lesnej, jedľovej, jablkovej a so všetkými farbami jesene – odtieňmi oranžovej, žltej, červeno-oranžovej (napr. paprikovo červená, oranžová terakota). Z hnedých tónov odporúčame kombinovať s krémovými odtieňmi alebo s hnedou caramel. Ladí krásne s odtieňmi č.60+61+62. Ak chcete k tejto farbe použiť nejakú menej typickú, môžete použiť modrošedú delfínu alebo bielu. Významovo táto hnedá farba znamená domov, rodinný krb, korene, bezpečie, stabilitu, stálosť, stabilitu, dôveru, pokoj, istotu.

42. Hnedá farba kôry stromov – neutrálny odtieň hnedej, ľahko v chladnejšom tóne. Jeden z najpoužívanejších hnedých odtieňov. Vytvára dobrý základ pre sýte a intenzívne farby. V našich kolekciách je to farba väčšiny kmeňov stromov, aj napr. farba zajacov. Harmonicky pôsobí s lesnými zelenými v akejkoľvek sýtosti, s jedľovo zelenou, s jablkovo zelenou, s oranžovo-okrovou, terakotou, červenou, vínovo červenou… Ak chcete k hnedej zvoliť farby ako je modrá a ružová, je tento odtieň hnedý vďaka svojmu chladnejšiemu neutrálnemu nádychu ten najvhodnejší. Z modrých odporúčame kombinovať s modrošedou delfínou alebo farbou mint. Ladí aj s novšími odtieňmi krémovej a hnedej, č.60+61+62. Táto farba významovo značí neutralitu, stálosť, nevýraznosť, stabilitu, dôveru, pokoj – bez zmien. Fixácia na zavedené tradície a zvyklosti, osvedčené postupy. Snaha byť neutrálna, nevýstredná, nevýrazný. Je symbolom rodiny, rodinných tradícií, koreňov.

43. Hnedá “caramel” – hnedá farba v strednej intenzite, v teplejšom tóne, používaná v našich kolekciách najmä na srsti zvierat typu srnky, ap. Ak chcete skôr neutrálny hnedý odtieň, voľte č.42 (kôra stromov) alebo č.63 (káva). Tento odtieň má nádych do špecifickej hnedo-oranžovej, zemitej farby. Vďaka svojmu teplejšiemu tónu je vhodné kombinovať túto farbu s teplými odtieňmi, s farbami prírody a najmä farbami jesene (oranžová, terakota,…) Najviac vynikne s krémovou, jedľovo zelenou, lesnou zelenou a jablkovo zelenou farbou. Ladí samozrejme aj s ostatnými tónmi hnedej, najmä s čokoládovo hnedou (č.41), farbou “latté” (č.60), “mocca” (č.61), ďalej s odtieňmi zelenej, oranžovej, okrovej a žltej farby. Významovo znamená teplo domova, korene, pevnosť, stálosť, bezpečie, stabilitu, fixáciu na hmotu a overené veci, postupy a zvyklosti. Je to farba určitej stagnácie (žiadne väčšie zmeny), snahy byť nenápadný, nevýstredný, konzervatívny, nevýrazný, tendencia skôr byť dôveryhodný a neutrálny. Deti, u ktorých potrebujete docieliť menšie fixácie na rodičoch a väčšiu samostatnosť, odvahu a razanciu, nie je preto hnedá vhodnou farbou vo veľkých plochách (napr. na stenách).

44. Krémová/béžová – táto farba je vo vzorkovníku presunutá a pri novších kolekciách teraz označovaná ako farba č.62 “capuccino”.

45. Oranžovo-okrová – inými slovami, oranžová v prírodnom, príjemnom, avšak sýtom a teplom odtieni. Skvele sa hodí ku všetkým prírodným farbám, materiálom, k drevu a dekorom dreva. Ideálne je v kombinácii s okrovo žltou (leví) a harmonicky vyvažuje niektoré odtiene zelenej (lesné, ap.). Je to farba tepla, žiary, ohňa, teda energie, dynamickosti, aktivity, pohybu. Farba vhodná pre športovcov, pretože zvyšuje vytrvalosť, rýchlosť, cielenú energiu. Zároveň vyvoláva radosť, smiech, vnútorné naplnenie, zdravé sebavedomie, schopnosť rozlišovať, prijímať veci také, aké sú.

46. Oranžovo-tehlová terakota– Ďalšia zo spektra jesenných a prírodných farieb. Oranžová terakota, niekedy nazývaná ako hrdzavá či hnedo-oranžová, je farbou zemitou, skvele sa hodiacou k okrovo žltej, krémovej, hnedej v teplých tónoch. Je jednou z najpoužívanejších farieb v interiéroch prírodného charakteru (nábytok z masívu, ratan, chalupy,…) Tiež farba typická pre etno štýl. Hodí sa teda ku všetkým témam, ako sú zvieratá Afriky, zebry, žirafy, levy, africké stromy… Na našich dekoráciách ju nájdete na líške s liščatami v reálne maľovaných, starších kolekciách. Pokiaľ chcete modernejšiu a jemnejšiu hrdzavo-oranžovú (terakota) farbu, zvoľte č.64+65., ktoré sú v súčasnej dobe používanejšie, najmä pre nordic izbičky s líštičkami a moderné izbičky v štýle lesa. Významovo táto oranžovo-tehlová terakota znamená žiaru, teplo, oheň. Je teda farbou ideálnou pre zvýšenie výkonu, rýchlosti, pohybu, športu, povzbudenia fyzického tela. Vyvoláva veľkú aktivitu, dynamiku, životodarnú energiu, vzpruhu pri únave a psychickej letargii. Je ideálny pre príliš pokojné (až pohodlné) deti.

47. Červená papriková– ohnivo červená farba, v podstate je to červeno-oranžová. Výrazná farba. Skvelý doplnok tmavých či neutrálne farebných izbičiek, napr. v šedej farbe, rovnako tak ako doplnok farieb jesene a tónov ako okrovo žltá, hnedá, béžová… Významom je to farba veľkej aktivity a energie, dynamiky, výkonu, rýchlosti, pohybu, športu , povzbudenie fyzického tela, životabudičom proti únave a letargii. Zvyšuje tiež chuť do jedla. Odporúčame ju voliť iba na dekoráciách a doplnkoch, v príliš veľkých plochách ako napr. na stenách, nie je vhodná v detských izbách a miestnostiach určených na spánok, pretože zvyšuje výkon fyzického tela, vytrvalosť, zvyšuje krvný tlak. U príliš dominantných detí môže zvyšovať ego a prehnané sebavedomie či prílišnú aktivitu.

48. Tmavo červená – jeden z najkrajších odtieňov červenej. V primeranej ploche pôsobí pozitívne a je veľmi pekným doplnkom. Ocenia ju určite aj tínedžeri. Je to tmavšia červená, typická napr. pre závodné autá. V našich kolekciách majú túto farbu okrem áut aj lienky. Pre chlapcov ju odporúčame kombinovať s odtieňmi šedej, od svetlo šedej, cez cestnú šedú, až po tmavú grafitovo šedú. Mimo šedej je tiež veľmi pekným kontrastom s trávovo zelenou – (kolekcia “Záhrada – lúka” – červené lienky na zelenom podklade). Významom je táto červená farba symbolom energie, aktivity, rýchlosti, aktivity, dynamiky, výkonu. Znamená rozhodnosť, dominanciu, odvahu, sebestačnosť, samostatnosť, vodcovstvo, dostatok sily ujať sa vedenia, razantnosť. Odporúčame ju však v interiéri, v ktorej deti spia, voliť iba na dekoráciách a doplnkoch, v príliš veľkých plochách ako napr. na stenách, nie je vhodná, pretože zvyšuje výkon fyzického tela, vytrvalosť, krvný tlak. U príliš dominantných detí môže zvyšovať aj ego a prehnané sebavedomie či prílišnú aktivitu.

49. Vínovo-červená – krásny odtieň tmavočervenej farby, ktorý z určitých uhlov či s primiešaním bielej pôsobí akcentom sýto ružovej. V podstate farba červeného vína v pohári danej proti svetlu. Mimo farby áut, by ju chlapci asi vo väčšine doplnkov neocenili, ale dievčatká, tínedžeri a staršie ženy áno. Kombinovať túto farbu môžete s tmavo šedou, svetlo šedou a všetkými odtieňmi hnedej (najviac s čokoládovo hnedou). Hodí sa tiež ku krémovej a bielej. Silnú energiu tejto farby čiastočne tlmí a vyvažuje trávovo zelená, zelená lesná či zelená pastelová. Je to farba silnej energie, vôle, vytrvalosti, dynamiky, výkonu, športu, pohybu, zvýšenia aktivity fyzického tela. Na rozdiel od klasicky červenej, tu je aj vášeň, láska, túžba, téma rodiny a vzťahov, citov a emócií. Je to najsilnejší stimulant fyzického tela – „životabudič“ proti únave, letargii, lenivosti. Stimuluje, povzbudzuje, rozprúdi energiu. Do všetkého, do čoho sa človek milujúci túto farbu púšťa, vrhá sa naplno, s maximálnou vervou a obetavou usilovnosťou.

50. Zelená smaragdová – výrazný odtieň tmavšej zelenej farby. Farba kráľovská, vznešená. Farebne sa hodí k svetlo šedej, bielej. V našich kolekciách je to farba debničiek v kolekcii “Mačky – čiernobiele, reálne maľované”, (známa je smaragdová farba mačacích očí) a dominantná je tiež v sade “Princezná a princ I.” Krásna, významovo a energetickým pôsobením jedna z najmocnejších farieb. Znamená liečenie, pokoj, mier, harmóniu, upokojenie, dušu, vyšší zmysel, ciele, energiu, znovuzrodenie, priateľstvo, zmierenie, nádej, životnú zmenu. Tiež však podporuje koncentráciu, spomínanie, zbystrenie mysle. Podpora v období životných zmien. Farba veľmi vhodná pre deti, ktoré sú vystavené tlaku rozvodov rodičov alebo celkovo potrebujú získať pokoj a pocit bezpečia. Najmocnejšia je v kombinácii s purpurovou, so striebornou a kráľovsky ružovou.

51. Čierna – farba, ktorú na boxy či na väčšie plochy ako dominantnú farbu pre deti bežne nepoužívame, iba na vaše priania či na tabule (tabuľová farba). My volíme vždy radšej tmavo šedú, ktorá je antracitová, teda veľmi tmavo šedá a pôsobí lepšie, než priamo táto čierna farba. Čierna je však pre nás nevyhnutnou doplňkovou farbou na detaily, ako sú napr. oči, labky, srsť zvierat, kolesá áut, časti dopravných prostriedkov, obrysy, línie, texty, apod. Používame ju napr. na motív pandy.

52. Lagúna svetlá – svetlejší odtieň farby “lagúna stredná” č.53. Farba krásna, moderná, pastelová, veľmi žiadaná. Je to obdoba svetlého odtieňa mintovej farby.

53. Lagúna stredná – farba krásna modrá, pastelová, z podtextom odtieňa morskej lagúny. Veľmi obľúbená a často používaná farba. Teraz sme tejto farbe doplnili dva ďalšie odtiene, svetlejšie č.52 a tmavšie č. 54. Je pre deti veľmi vhodná. Nepôsobí studene. Kombinujte ju s ostatnými odtieňmi lagúny či s bielou alebo šedou. Upozorňujeme, že táto farba príliš neladí s “mint” č.12 na jednom produkte (napr. v jednej farbe box av druhej na nej meno). Ale ak chcete vo izbičke vytvoriť mix pastelových farieb a ak bude jeden produkt vo farbe “lagúna”, druhý produkt vo farbe svetloobláčkovo modrej a tretí v mint, všetko s bielou či šedou, potom pôsobí izbička veľmi pekne. Oproti farbe “mint” č.12 (s ktorou ju často porovnávate), pôsobí táto modrá lagúna skôr do odtieňa tyrkysovej, teda modrej. Hodí sa k väčšine pastelovo modrým odtieňom. Pokiaľ si predstavujete mintovú farbu skôr do zelena, voľte radšej odtiene č.57+58, teda farby mätovej (mentolovej). Pokiaľ nechcete ani modrú, ani zelenú, voľte “zlatý stred”, teda farbu mint č.12, ktorá je skôr modro-zelená. Lagúna je farba tvorivosti, zmysluplnosti, hĺbky, kreativity, sebavyjadrenia, veselosti, hravosti, vývoja v osobnosť. Podporuje sústredenie a pritom aj porozumenie podstate veci.

54. Lagúna tmavšia– tmavší odtieň farby “lagúna stredná” č.53. Moderný, krásny odtieň. Skvele ladí s ďalšími odtieňmi modrej lagúny, č. 52+54, s bielou, tmavo a svetlo šedou.

57. Mätová (mentolová) svetlá – moderná pastelová, mentolová farba, ktorá pôsobí veľmi sviežo, čisto a decentne. Ide v podstate o veľmi svetlú mätovú farbu, teda na rozdiel od farby mint (č.12), ktorá je skôr do modra, táto mentolovo-mätová je viac do zelena. Krásna a kontrastná bude predovšetkým s tmavo šedou a s bielou, s tmavšou mätovou č.58, ale aj so svetlo šedou. V detskej izbe táto farba navodzuje pocit „upratovania“, čistoty, usporiadanosti. Zvyšuje pozornosť a koncentráciu.

58. Mätová (mentovolá) tmavšia– o dva odtiene tmavšia odtieň ako č.57. Zelená, mentolová, pastelová farba. Je to už výraznejšia farba, avšak je pastelová, nie je teda nijako “revavá”. Je decentná a veľmi pekná. Najkrajšia je v kombinácii svetlej mentolovo-mätovej (č.57), bielej, tmavo šedej a svetlo šedej farby.

59. Zelená tmavo mätová/jedlová – výraznejšia farba lesa a ihličnatých stromov. Táto farba je nádherná k prírodným odtieňom a dekorom dreva. Ladí k pastelovo zelenej, mätovej farbe č.57+58, pretože je tmavším odtieňom týchto farieb. Perfektne sa hodí ku všetkým hnedým a krémovým farbám, najmä č. 60+61+62+63, taktiež k oranžovej terakote č.64+65. Táto zelená je vhodná pre lesné izbičky a nájdete ju na našej kolekcii “Les”. Je to výrazná, avšak pekná farba, odpočinku, pokoja a prírody. Znamená mier, harmóniu, odpočinok, súzvuk s prírodou, priateľstvo, slobodu, dôveru, nové začiatky, priestor, koncentráciu, regeneráciu v období zmien, zároveň koncentráciu, sústredenie, slobodu, priestor, pocit, že človek “môže slobodne dýchať”. Odporúča sa na liečenie dýchacieho systému a na vyvolanie pocitu pokoja a bezpečia.

60. Krémová “lattá” – veľmi svetlá krémová farba, odtieň ako pena na capuccínu s mliekom. Žiadaná, obľúbená a moderná do všetkých typov izieb, nielen pre deti, ale aj do obývacích izieb. Neutrálny, veľmi elegantný odtieň hodiaci sa snáď ku všetkým farbám. Jedna z najsvetlejších farieb s ľahkým nádychom béžovej, je podobná farbe “slonová kosť”, nemá však žiadny nádych do žltej či okrovej farby, je úplne neutrálna, skôr v studenom odtieni. Na rozdiel od bielej nepôsobí ostro. Ladí so všetkými odtieňmi hnedej i zelenej, okrovej, okrovo žltej i oranžovej terakoty… Ladí najviac s krémovou mocca č.61, ktorá je o odtieň tmavšia. Kontrastnejšie pôsobí so stredne tmavou krémovou, čo je farba č.62 – capuccino (srnčí odtieň) a ladí perfektne aj s hnedou č.63 (káva). Všeobecne ale ladí so všetkými hnedými farbami zo vzorkovníka. Pokiaľ ale chcete cielene kombinovať viac odtieňov krémovej a hnedej farby, kombinujte priamo odtiene 60+61+62+63, ktoré vychádzajú z rovnakého pigmentu (rovnakej farby) a každý z týchto odtieňov je len v inej intenzite – budú spolu teda vždy zaručene ladiť.

61. Krémová “mocca” – svetlá krémová farba, tmavšia, než č.60, ale svetlejšia, než č.62. Žiadaná, obľúbená a moderná do všetkých typov izieb, nielen pre deti, ale aj do obývacích izieb. Neutrálny, veľmi elegantný odtieň hodiaci sa snáď ku všetkým farbám. Je to typická svetlá, béžová farba, na rozdiel od “latej” č.60, ktorá je veľmi svetlá. Táto je už s viacerými pigmentom hnedej (béžovej) farby. Jej tmavším odtieňom je farba č.62 (capuccino), s ktorou veľmi pekne ladí, rovnako tak ako s tmavo hnedou č.63 (káva). Túto farbu môžete vidieť na mnohých dekoráciách v kolekcii “Les”. Pokiaľ chcete cielene kombinovať viac odtieňov krémovej a hnedej farby, kombinujte priamo odtiene 60+61+62+63, ktoré vychádzajú z rovnakého pigmentu (rovnakej farby) a každý z týchto odtieňov je len v inej intenzite – budú spolu teda vždy zaručene ladiť.

62. “Capuccino” – stredne hnedá (srnčia) (táto farba bola predtým vo vzorkovníku a teda sa môže ešte objaviť u niektorých produktov v popise na e-shope, to bola farba č.44) – stredne hnedá farba, o trochu tmavší, ako odtieň č.61, ale svetlejší, než č.63. Obľúbená a moderná hnedá farba, hodí sa do všetkých typov izieb, nielen pre deti, ale aj do obývacích izieb. Obľúbená k hnedým podlahám a dekorom dreva, k prírodným materiálom. Veľmi pekný odtieň hnedej, ani príliš svetlý, ani príliš tmavý. Kombinovať odporúčame s veľmi svetlo krémovou “latú” č. 60, alebo s tmavo hnedou č.63, s ktorými je kontrastný (rozdiel v sýtosti je o dva tóny) a pekne sa dopĺňajú. Alebo s farbou č.61, ktorá s farbou č.62 nepôsobí príliš kontrastne, ale skôr „tón v tóne“, pretože je svetlejší o jeden stupeň sýtosti. Túto farbu môžete vidieť na mnohých dekoráciách v kolekcii “Les”. Ak chcete cielene kombinovať viac odtieňov krémovej a hnedej farby, kombinujte priamo odtiene 60+61+62+63, ktoré vychádzajú z rovnakého pigmentu (rovnakej farby) a každý z týchto odtieňov je len v inej intenzite – budú spolu teda vždy zaručene ladiť.

63. Hnedá káva (tmavohnedá, medvedia) – tmavohnedá farba v príjemnom, prirodzenom odtieni. Hodí sa k prírodným dekorom a materiálom v interiéri, k hnedým podlahám a nábytkom s textúrou dreva. Ladí sa svetlejším odtieňom tejto farby, čo je č.62 (capuccino) as ešte svetlejšími odtieňmi tejto farby, s krémovou „mocca“ (č.61) či „latté“ (č.60). Túto farbu môžete vidieť na mnohých dekoráciách v kolekcii “Les”, najmä na medveďovi. Ak chcete cielene kombinovať viac odtieňov krémovej a hnedej farby, kombinujte priamo odtiene 60+61+62+63, ktoré vychádzajú z rovnakého pigmentu (rovnakej farby) a každý z týchto odtieňov je len v inej intenzite – budú spolu teda vždy zaručene ladiť.

64. + 65. Oranžová terakota svetlá + oranžová terakota (líššia) – moderné odtiene pastelovej, hrdzavo-oranžovej farby, ktoré sú v súčasnej dobe veľmi používané najmä pre nordic izbičky s líštičkami a moderné izbičky v štýle lesa. Odtieň č. 65 je sýtejší, používame ho napr. na líšky v kolekcii “Les” a odtieň č.64 je o dva tóny svetlejší odtieňom. Vzájomne sa skvele dopĺňajú. Hodí sa k bielej, pastelovo zelenej (najmä odtiene č. 66+67), k odtieňom krémovej a hnedej farby (č.60+61+62+63), ale napr. aj k pastelovo žltej farbe (č.26). Významovo táto pastelová, zemitá farba odtieňa „oranžová terakota“ znamená zázemie, istotu, hmotu, pokoj, prírodu, krajinu, stálosť. Človek má sklony skôr k prírode a prírodným štýlom, ale aj k stereotypu, štandardom, nenápadnosti…

66. + 67. Lesná zelená nordic, svetlá a stredná –decentná, pastelovo zelená, veľmi moderná farba, je trendom k nordic štýlu interiérov a lesných izbičiek. Odtieň č. 67 je tmavší (farba strednej sýtosti) a odtieň č.66 je svetlejší. Ladia spolu a dopĺňajú sa “tón v tóne”. Skvele ladí s prírodným štýlom a dekorom dreva, rovnako tak s krémovými a hnedými farbami (č.60+61+62+63), s pastelovou oranžovou terakotou (č.64+65), ale aj s pastelovo žltou (č.26), bielou alebo svetlo šedou farbou.

68. Olivovo zelená veľmi svetlá – svetlý odtieň olivovo zelenej farby č.70. Skvele sa hodí ku všetkým prírodným materiálom, dekorom a farbám. Vynikne s bielou, čiernou, tmavo šedou, ale samozrejme aj s okrovo žltou (č.39+40), terakotou (č.64+65). Na našich dekoráciách je použitá v novej kolekcii ZOO.

69. Olivovo zelená svetlá – olivovo zelená farba v príjemnom tóne, hodiacom sa takmer ku všetkému… Jedná sa o svetlejší odtieň farby č.70. Skvele sa hodí ku všetkým prírodným materiálom, dekorom a farbám. Vynikne s bielou, čiernou, tmavo šedou, ale samozrejme aj s okrovo žltou (č.39+40), terakotou (č.64+65), s odtieňmi hnedej… Na našich dekoráciách je použitá v novej kolekcii ZOO.

70. Olivovo zelená stredná – olivovo zelená farba v strednej intenzite. Veľmi pekný, prírodný odtieň. Skvele sa preto hodí ku všetkým prírodným materiálom, dekorom a farbám. Vynikne s bielou, čiernou, tmavo šedou, ale samozrejme aj s okrovo žltou (č.39+40), terakotou (č.64+65). Odporúčame kombinovať s olivovou veľmi svetlou (č.68) alebo s olivovou č.69. Na našich dekoráciách je použitá v novej kolekcii ZOO.

71. Olivovo zelená tmavšia – olivovo zelená farba v tmavšom tóne. Veľmi pekný odtieň, ktorý sa hodí nielen do kolekcie ZOO, ale predtým sme túto farbu použili aj v kolekcii “Jungle” a môžete ju teda vo vzorkovníku nájsť aj pod číslom 38. Teraz sme ju doplnili ďalšie odtiene (č.68+69+70 ), aby ju bolo ľahké kombinovať. Skvele ladí so všetkými prírodnými odtieňmi – latté, mocca, capuccino, hnedá káva, teda č.60+61+62+63, s prírodnou terakotou č.64+64, s horčicovo žltou č.39+40, ale tiež so zelenou v svetlejšom odtieni jungle č.37.

72. Vesmírna modrá, svetlá – decentný odtieň modro-sivej farby, svetlej intenzity. Moderný, neutrálny modrý odtieň, s podtextom šedej. Farba vyjadrujúca pokoj, neutralitu. Ladí s tmavšími odtieňmi tejto farby (č.73 a č.74), ale najmä aj s tmavo šedou (č.13), svetlo šedou (č.14+15), bielou… Možno ju kombinovať aj s množstvom veselých farieb – červenú, oranžovú, žltú,…

73. Vesmírna modrá, stredná – zaujímavý odtieň modro-sivej farby strednej intenzity. Moderný, neutrálny odtieň. Farba pokoja, neutrality, rozumu a uvažovania, túžby po tajomni. Ladí s tmavším a svetlejším odtieňom tejto farby (č.72 a č.74), ale aj s tmavo šedou (č.13), svetlo šedou (č.14+15), bielou… Tiež ju možno kombinovať s množstvom veselých farieb – červenú, oranžovú, žltú, ružovú…

74. Vesmírna modrá, tmavá – “ako vesmír” – to je táto tmavá, modrá farba, s veľkým podielom tmavo šedej, použitá pre našu vesmírnu kolekciu. Najtmavšia modrá zo všetkých odtieňov vo vzorkovníku. Vyjadruje hĺbku, mystiku, tajomno, pokoj a ticho… Skvele ladí nielen so svetlejšími odtieňmi tejto farby (č.72+73), ale aj s tmavo šedou (č.13), svetlo šedou (č.14+15), bielu… Vzhľadom k svojmu skoro až neutrálnemu, šedo-modrému tónu, ladí táto farba s množstvom veselých farieb – červenú, oranžovú, žltú,…

Strieborná – farba, ktorá je určená iba pre malé detaily ako sú texty na krabičkách – venovanie, srdiečka, ozdobné vlnky na krabičkách k životnému jubileu, narodenie bábätka, na šatách princezien. Striebornú používame iba na veľmi malé plochy, nemožno v tejto farbe objednať celé boxy ani dekorácie.

Zlatá – farba, ktorá je určená len pre malé detaily ako sú texty na krabičkách – venovanie, srdiečka, ozdobné vlnky na krabičkách k životnému jubileu, narodenie bábätka, na šatách princezien , apod Zlatú používame iba na veľmi malé plochy, nemožno v tejto farbe objednať celé boxy ani dekorácie. K dispozícii máme tri odtiene zlatej – od svetlo zlatej, cez typicky zlatú, až po bronzovú. Volíme tú, ktorá sa najviac hodí na dominantnú farbu podkladu.

Pozn.: Popis jednotlivých odtieňov – Renata Tauchman Olšová DiS.

Vzorkovník farieb je len orientačný a za prípadné rozdiely neručíme, rovnako tak neručíme za rozdielne zobrazenie rôznymi PC monitormi a mobilnými telefónmi.